Reklamy ZDE...

Jsme národ Čechů a nestydíme se za to...=)

Rodkmen rodiny Malfoyů

29. července 2009 v 20:28 | Luna Lovegood |  Draco-Tom
Slimy gits." (Slizká pakáž)
- - Ron Weasley
Malfoyovi jsou stará aristokratická kouzelnická rodina. Žijí na Malfoyově panství (Malfoy Manor), obrovském domě, který dědí rodina už po generace. Malfoyovi jsou extrémně bohatí a všichni z nich studovali v Bradavicích ve Zmijozelu.
Význam příjmení JKR uvedla, že jména jsou naprosto vymyšlená, ale potvrdila, že "mal foi" je francouzsky "špatná víra"(rozhovor se Stephenem Fryem z Royal Albert Hall).
Původní návrh
Jejich příjmení byla původně "Spinks" a "Spungen" (
Harry Potter and Me). "Spungen" skoro určitě odkazuje k Nancy Spungen, přítelkyni punkového kytaristy Sida Viciouse.
Abraxas Malfoy
Dědeček Draca, který umřel na dračí neštovice (HBP 9).
Draco Malfoy
Jediný syn Luciuse a Narcisy Malfoyových.
Draco Malfoy
Lucius Malfoy
Smrtijed, který je právě uvězněný v Azkabanu.
Lucius má bílé vlasy a bledý, ostrý obličej se studenýma modrýma očima (TK 4). V roce 1995 mu bylo 41 let, to znamená, že se nejspíš narodil v roce 1954 (FŘ 15).
Lucius Malfoy
Narcissa "Cissy" Malfoyová
Luciusova manželka a matka Draca. Je to blondýna s modrýma očima s pohledem jako kdyby měla na obličeji pod nosem něco hodně páchnoucího (OP 8). Narodila se v roce 1955 (
Strom rodiny Blackových).
Narcissa Malfoy

Rodina Narcissy
Otec Narcissy je potomek Phinease Nigelluse Blacka; jméno její matky bylo Druella (?) Rosier. Její sestry jsou Bellatrix (Black) Lestrangeová a Andromenda (Black) Tonksová.

Význam jména
"Narcissa" je ženský rod od jména "Narcissus" z řecké mytologie. Narcissus se zamiloval do svého vlastního odrazu a zemřel hledíc na sebe sama.

Poblázněná matka
Draco chtěl jít do Kruvalu místo Bradavic, ale Narcissa nechtěla, aby šel do školy tak daleko od domova (OP 11). Narcissa je pravděpodobně zdroj sladkostí a koláčů, které byly Dracovi denně doručovány z domova do Bradavic (OP 13).

Zoufalá matka a Neporušitelný slib
Pár týdnů po uvěznění jejího manžela (OP 38), Narcissa navštívila se svou sestrou Bellatrix v patách Severuse Snapea (HBP 2). Šla k němu záměrně i přes Voldemortův zákaz a řekla Snapeovi, že Voldemort chce použít Draca, aby zničil jádro jeho protivníků. Narcissa je šílená obavami o syna a prosí Snapa, aby "to udělal" místo Draca. Snape nabídne "pomoc", ale Narcissa po něm chce slib -- přesněji řečeno Neporušitelný slib.

  • "Přísaháš, Severusi, že dohlédneš na mého syna Draca, až se pokusí splnit přání Pána zla?"
  • "A přísaháš, že uděláš vše, co je v tvých silách, abys ho uchránil před újmou?"
  • "A bude-li to nezbytné.... budou-li okolnosti nasvědčovat tomu, že Draco neuspěje..." zašeptala Narcissa (Snapeova ruka se v jejím sevření zachvěla, ale nevytrhla se jí), "naplníš sám onen úkol, jímž Pán zla Draca pověřil?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama