Reklamy ZDE...

Jsme národ Čechů a nestydíme se za to...=)

Rozhovor

20. srpna 2009 v 17:09 | Luna Lovegood |  Draco-Tom

Velmi zajímavý rozhovor s Tomem Feltonem o jeho postavě Draca Malfoye, který v šestém filmu sehraje nemalou roli…

Musí být zajímavé hrát zlého kluka…
"Díky, že se mnou souhlasíte. Rozhodně. Ve skutečném životě nejsem jako Draco, takže je zábavné být někým, kdo je ode mě tak odlišný."
.
Jak moc jsi dřel, aby ses jen z osiny v Harryho zadku dopracoval až ke skutečnému vrahovi?
"Režisér a já jsme o tom hodně mluvili. Evidentně Draco ztrácí svého otce, je opuštěný, chce ukázat svou nezávislost a je Vyvolený. Celý život na Harryho velice žárlil, žárlil na tu pozornost, které se mu dostávalo, a teď má příležitost ukázat, čeho je vlastně schopný. Ale současně je vyděšený a někde hluboko uvnitř ví, že nedokáže udělat to, co mu bylo určeno. Takže se potýká s velmi velikými konflikty emocí. Pro mě je to výzva, protože musím hlouběji uvažovat o svém hereckém ztvárnění. Už to není jen o nasazení nevlídné tváře vůči Harrymu."
.
Jaký je rozdíl mezi dřívějšími režiséry a tím současným?
"Nemám s režírováním žádné zkušenosti, takže nevím, co je dělá tak dobrými. Ale každý z nich měl něco do sebe. David je skromný, tichý a individuální. Není moc marnotratný a dokáže, že se cítíte příjemně a uvolněně."
.
Žádal tě o něco konkrétního, když tě režíroval tentokrát?
"Ne, ale jsem mu moc vděčný za extra čas, který věnoval mně a mé postavě. Hodně jsme o roli mluvili. David se snaží vykreslit jeho komplikovanost. Letos Draca nezajímá šikanování Harryho. Má mnohem závažnější věc, které věnuje pozornost. Roky ho šikanoval otec a to je důvod, proč je takový, jaký je. Chtěl jsem tuhle jeho stránku vyzdvihnout, ale ne aby jej lidé litovali, ale alespoň se s ním identifikovali. Nejlepší teď je, že nosím lepší oblečení. Draco je velmi starostlivý, co se týče jeho stylu, a to je část jeho image padoucha."
.
Jsi unavený hraním jedné postavy už tak dlouho?
"Ne, právě naopak. Každý rok se rád vracím, až zas každého uvidím, jak vyrostli, vzpomínat, jak mladí jsme byli v prvním filmu."
.
Opravdu? A pokud by ses mohl vrátit v čase a vybrat si jinou postavu, která by to byla?
"Pořád tu svoji. Draco má velmi důležitou úlohu a vůbec není nudný, a současně mě tolik lidí nepoznává jako ostatní, takže můžu opustit London bez větších problémů. Nikdo mě ještě nikdy nezastavil a nepožádal, abych se s ním vyfotil. S blond vlasy jsem sice nápadný, ale tenhle problém vyřeší čepice."
.
Jak je to s tvým vztahem k Danu Radcliffeovi?
"Jsme dost dobří kamarádi. Předtím jsem s oblibou říkával, jak se navzájem nemůžeme vystát, ale ve skutečnosti spolu vycházíme skvěle. Oba zbožňujeme kriket a hodně o něm spolu mluvíme. Máme velkou vášeň pro muziku, ačkoli náš hudební vkus se velmi liší. Má radši underground a punk."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama