Reklamy ZDE...

Jsme národ Čechů a nestydíme se za to...=)

Události

13. srpna 2009 v 12:36 | Luna Lovegood |  HP v datech
382 př. n. l. - Ollivanderovi začínají s výrobou kouzelnických hůlek.
962 - První použití létajících košťat.
993 - Godric Nebelvír, Helga z Mrzimoru, Rowena z Havraspáru a Salazar Zmijozel zakládají Bradavickou školu čar a kouzel. Zmijozel požaduje přijímat pouze čaroděje s čistými kouzelnickými předky a následně opouští školu. Zanechává ale po sobě Tajemnou komnatu.
1294 - Je založen Turnaj tří kouzelníků. Později je jeho každoroční konání přerušeno, neboť při něm začínalo umírat příliš mnoho studentů. Podle Brumbála se na konci 20. století nekonal už alespoň 100 let.
1473 - Koná se první Světové mistrovství ve famfrpálu, během kterého se hráči stihli dopustit všech 700 různých famfrpálových faulů.
1689 - Podpis Mezinárodního zákoníku o utajení kouzel, definitivní skrytí kouzelníků před mudly.
1911 - Albus Brumbál začíná studovat Bradavickou školu.
1926 - Ještě před narozením Toma Raddlea opouští jeho otec rodinu, Raddlova matka umírá po porodu a Tom je tak vychován jako sirotek.
1937 - Tom Raddle začíná navštěvovat Bradavice.
1942 - Raddle otevírá Tajemnou komnatu, v důsledku čehož je zabita Ufňukaná Uršula. Raddle pak otevření komnaty svedl na Rubeuse Hagrida.
1943 - Raddle zabíjí svého otce a prarodiče z otcovy strany.
1945 - Brumbál poráží černokněžníka Gellerta Grindelwalda.
1970 - Tom Raddle se přejmenoval na Lorda Voldemorta a začíná svou snahu o ovládnutí světa.
1971 - James Potter, Lily Evansová, Sirius Black, Remus Lupin, Peter Pettigrew a Severus Snape začínají chodit do Bradavic.
1979 - Sibylla Trelawneyová předpovídá pád Lorda Voldemorta.
1981 - Voldemort zabíjí Jamese a Lily Potterovy 31. října, kletba se ale obrací proti němu, když se pokusí zabít i jejich syna, Harryho. Tomu zůstává na čele jizva a začínají se o něj starat Dursleyovi. 1. listopadu je zatčen Sirius Black za vraždu Petera Pettigrewa.
1991 - O deset let později začínají Harry Potter, Ron Weasley a Hermione Grangerová studovat na Bradavické škole čar a kouzel.
1992 - Harry zabránil Voldemortovi získat Kámen mudrců. Ginny Weasleyová otevírá pod vlivem Raddleova deníku Tajemnou komnatu.
1993 - Harry zachraňuje Ginny a poráží obraz Raddlea. Sirius Black utíká z Azkabanu.
1994 - Professorka Trelawneyová předpovídá druhou věštbu. Harry se dozvídá pravdu o Siriusovi a Peter Pettigrew uniká. Voldemort zabíjí Franka Bryce. Po sto letech se opět koná Turnaj tří kouzelníků.
1995 - Za pomoci Pettigrewa získává Voldemort znovu tělo a své bývalé schopnosti.
1996 - Díky Harrymu a jeho přátelům se Voldemortovi nepodařilo získat Věštbu. Při bitvě zabit Sirius Black svou sestřenicí Belatrix Lestrangeovou. Brumbál Harrymu poví o první věštbě Trewlaneyové a kouzelnický svět se konečně dozvídá o Voldemortově návratu. Rufus Brousek nahrazuje Popletala na místě ministra kouzel.
1997 - Brumbál zabit Severusem Snapem, ministrem kouzel se stává Rufus Brousek
1998 - lord Voldemort je po zničení všech viteálů definitivně poražen
1998 - Ministrem kouzel se stává Kingsley Pastorek
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama